Що робити, коли хочуть знищити медицину?

В останні роки Івано-Франківськ поповнив ряди міст, бездумно забудованих, і якщо ще є зелені острівки та архітектурні пам’ятки, то і їх намагаються перетворити у бетонні джунглі на потіху і з метою збагачення можновладців. Не будемо стверджувати, але земля, на якій ось уже скоро пів століття містяться приміщення Прикарпатського наркологічного центру (колишній Наркодиспансер) і Психлікарні, по вул. Млинарська, 21 у Івано-Франківську, теж стала ласим шматочком для певних осіб, що пригляділи ці землі під забудову багатоповерхівок.

Прикро усвідомлювати, але обласні чиновники в питанні реорганізації Прикарпатського наркологічного центру і Психлікарні шляхом приєднання до Психлікарні на «Чукалівці», діють всупереч Конституції України, а саме, ст.49, згідно з якою, «…кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу, а держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності».

Разом з цим, в діях щодо незаконної реорганізації прослідковуються ознаки кримінальних та антимонопольних правопорушень, зокрема зловживання впливом, та узгоджені дії, спрямовані на усунення конкурентоспроможних медичних закладів, що призведе до монополізації ринку медичних послуг психіатричного профілю.

Зазначимо, що суть реформи медицини в Україні – це створення європейської моделі медицини. Якщо Наркоцентр та Психіатрична лікарня (вул. Млинарська) будуть реорганізовані та перенесені на базу Психіатричного закладу на Чукалівці, то знищується медицина залежностей в регіоні та погіршиться доступність медичної допомоги жителям області, що суперечить принципам пацієнт-центриської політики, спрямованої на створення системи медичного обслуговування, яка б працювала для того, щоб задовольняти потреби пацієнтів на високому рівні.

Негативними сторонами злиття вищезазначених закладів стане також:
– поповнення лав безробітних працівниками «знищених» владою закладів (і це в період пандемії, коли економіка країни і так страждає);
– знищення центру для безоплатної допомоги воїнам, які приймали участь у війні – ветерани АТО залишаться на самоті із своїми проблемами;
– буде закритий заклад, який безкоштовно і цілодобово надає психіатричну (наркологічну) допомогу залежним людям.

Стратегічний план розвитку Наркоцентру не включає пункти по переїзду, скороченню штату працівників та багатоквартирну житлову забудову.

Залишається сподіватися тільки на те, що в питанні із Наркоцентром та Психіатричною лікарнею (вул. Млинарська)? обласна влада не повторить помилок, які вже допустила із ситуацією навколо закриття долинянського дитячого будинку “Теплий дім” Івано-Франківської області.

Резюмуючи все вищезазначене хочеться наголосити на тому, що відбувається не просто цілеспрямоване знищення окремо взятих фінансово спроможних та конкурентоздатних закладів медицини, а нівелювання ідеї реформи медицини в Україні в принципі.

Профком та працівники Наркоцентру

Документи:
https://drive.google.com/drive/folders/1dEj6EBUqEfFVk4GRuAMPYBuqS5kJWZjz?usp=sharing

Протокол № 6

0

Автор публикации

не в сети 13 минут

Дед Евсей

130
40 лет
День рождения: 10 Марта 1981
Комментарии: 479Публикации: 288Регистрация: 20-08-2015
РЭНБИ - информационно-развлекательный портал
Добавить комментарий
Войти с помощью: 
Авторизация
*
*
Войти с помощью: 
Регистрация
*
*
*
Войти с помощью: 
Генерация пароля